Eestit tutvustavad pildid ja videod peavad olema autentsed ning kõrge kvaliteediga. Läbi nende anname edasi oma põhiväärtusi – puhas ja kontrastide rohke loodus, digitaalne ühiskond, nutikad ja iseseisvalt mõtlevad inimesed. Siit leiad juhised, kuidas valida ja teha meie visuaalsest keelest lähtuvaid pilte või videoid.

Meie toolboxist leiad valiku kvaliteediga fotosid, mida võib kasutada vaid Eesti tutvustamiseks. Muudel eesmärkidel – näiteks poliitilises või kommertsiaalses kontekstis – kasutamiseks tuleb küsida luba.

Kui kahtled, siis võta ühendust [email protected].

Ehedus

Ehedus tähendab julgust olla just selline, nagu sa oled. Me ei ilusta asju ja keskendume sellele, mis on meile ainuomane. Kasutame vaid materjali, mis on Eestis pildistatud ja filmitud või millel on kujutatud Eesti inimesi, kunstiteoseid, tooteid jne.

Juhised

Hindame pigem loomulikkust ja argisust kui ersatsi. Eelista pilte, mis annavad vahetuna mõjuva ettekujutuse Eestist, olgu pildil arhitektuur, söögikultuur, kohalik disain, kultuuritegijad või rändrahnud ning rabad.

tulemus
Mõjume emotsionaalselt kordamineva, unikaalse ning autentsena.

Hajusus

Hajusus tähendab avatust. Meil on puhas loodus ja madal asustustihedus; meil on palju, mida avastada.

Juhised

Eelista kompositsioone, mis on ruumilised: selgesti eristuv esi- ja tagaplaan, mida rõhutatakse kaadris olevate objektide ja tegevuse või kaadri fookusega. Looduse puhul on eelistatud fotod, kus on näha udu ja/või pilvi.

tulemus
Tekitame uudishimu ja kutsume inimesi avastama.

Mitmekesisus

Mitmekesisus väljendab meie nelja lopsaka aastaaja eripalgelisust ja meie rikkalikku ajalugu. See avab meie kultuuri eri kihte: Eesti kui erinevate mõjude ristumispunkt (ida ja lääs, põhjamaisus ja maalähedus, jne) ning kasutab ära kontraste (suur/väike; meri/maa; jne).

Juhised

Näita kontraste: loodus/tehnoloogia, lumi/muld, vesi/maa, Ida-Euroopa/põhjamaine, traditsiooniline/kaasaegne, digitaalne/loomulik, tüüpiline/ebatavaline, rändrahnud/udu

tulemus
Tekivad visuaalsed vastandused, mis on meeldejäävad, dünaamilised ja tutvustavad meie elukeskkonda.

Kvaliteet

Valgus

Võimaluse korral kasuta filmides või pildistades loomulikku valgust. Kui see pole võimalik, siis kasuta lisavalgust tagasihoidlikult. Plaani pildistamised varahommikusse või hilisõhtusse, nn kuldse tunni ajaks, mil päike on horisondil madalamal ja valgus hajusam. Kui ilm ei võimalda saada uduseid/pilviseid pilte, siis püüa kaadrisse päikese peegeldus objektiivil.

Värvid

Väldi kaadreid, mis on liiga värvirohked. Eelista tuhmimaid värve ja naturaalseid toone. Vaata, et nahatoonid jääksid loomulikud. Ühe tonaalsusega fotode ja videote kasutamine ei vasta brändi põhimõtetele, sest mitmekesisust tuleb väljendada igas aspektis, ka värvides.

Järeltöötlus

Ära kasuta tugevaid filtreid. Kui filter aitab pildi sisul paremini esile tulla, siis kasuta seda nii, et filter ei hakkaks domineerima. Tugevam kontrast tähendab tugevamat pilti.

Kompositsioon

Suumi alati välja. Jäta külgedele ruumi teksti jaoks ja arvesta, et piltidel võiks olla lõikamisruumi erinevate formaatide jaoks. Tee pilte nii portree- kui landscape-formaadis ja ära unusta lugude jutustamiseks olulisi detaile. Ära karda katsetada.