Ideaalne ürituse korraldus tagab järgneva:
1. Üritus toimub kergesti ligipääsetavas asukohas. Ühistranspordivõrk ja selle alternatiivid on kättesaadavad ning liikuvust soodustavad. Info transpordivõimaluste ja parkimisalade kohta on läbi mõeldud, välja kuvatud ja selgelt edastatud osalejatele.
2. Kõik tegevusetapid alates korraldaja tehnilisest meeskonnast kuni toitlustuspakkujani on läbi mõeldud, kirja pandud ja kõikidele osapooltele edastatud.
3. Ürituse toimumise koha valik ja hea ligipääsetavus soodustab kasvuhoonegaaside tekke vähendamist.
4. Lähtutud on energia tarbimise efektiivsuse põhimõtetest! Kogu energia tuleb taastuvatest allikatest, hoone ja kasutatavad seadmed on energiatõhusad.
5. Kasutatavad materjalid on kordus- ja taaskasutatavad. Jäätmeid tekib minimaalselt ja need kogutakse liigiti. Jäätmete koguseid mõõdetakse eri liikide kaupa ja igal järgneval aastal püütakse jäätmekogust vähendada.
6. Lähtutakse ressursside säästvast majandamisest ja loodusvarade säästmisest.
7. Mõõdetakse ürituse keskkonnamõjuna CO2 jalajälge : toitlustus – söök, jook, vee tarbimine ja jäätmed; transport – külalised, personal, kaup ja jäätmed; muu – energiatarve ja dekoratsioonid/tarvikud. Ürituse järgselt esitab pakkuja/korraldaja keskkonnamõjude raporti Ühendasutusele, mille põhjal saab seada pikaajalisi plaane tuleviku ürituste tarbeks.
8. Külastaja lahkub ürituselt arusaamisega, et üritusel oli arvestatud tema vajadustega ning ürituse korralduses arvestati keskkonnahoiuga.