Menu
Uudised › meil on häid uudiseid – juuli uudiskiri

meil on häid uudiseid – juuli uudiskiri

VÄRSKED ARENGUD

Sotsiaalmeedia disainijuhendid

Ühtse kuvandi hoidmiseks Eestit tutvustavates online-tegevustes oleme loonud Figma disainisüsteemi sotsiaalmeedia disainijuhendid ja -põhjad. Disainipõhjade kasutamiseks on tarvis luua tasuta Figma konto ning paigaldada arvutisse kirjatüüp Aino. Kui soovid ülevaadet, kuidas täpselt tööriista kasutada, võta meiega ühendust e-posti aadressil brand@estonia.ee.

 

Uued töövahendid

Täiendasime ikoonide valikut, sealhulgas kosmose ja transpordi teemadel.

Lisasime valiku fotosid tööstusest, haridusest ja digikoori sündmusest.

Täiendasime videodisainijuhendeid subtiitrite ja ekraanigraafika näidistega ning lisasime Toolboxi valmisvideod Eesti ärikeskkonnast (saksa keeles), haridusest, loodusest ning e-Eesti Esitluskeskusest.

 

KASUTUSE NÄITED

e-Estonia Facebook live-vestlused

Eesmärgiga tutvustada e-riigi lahendusi laiemale avalikkusele alustas e-Eesti Esitluskeskus eriolukorra ajal oma Facebooki lehel live-vestlustega. Vestlusi juhib üks keskuse kõnelejatest ning külalisteks on Eesti tarkvaralahenduste arendajad ning nende tellijad. Näiteks osalesid kriisi ajal eriti oluliseks saanud e-hariduse teemalises vestluses eKooli ja haridusministeeriumi esindaja. Kevadel toimus live iga nädal, suvel jätkub see kaks korda kuus.

Online Startup Demo Day

Eriolukorra tipphetkel korraldasid EASi investeeringute keskus ja Startup Estonia veebipõhise pitching-ürituse, et tutvustada Eesti iduettevõtteid potentsiaalsetele välisinvestoritele. Eesmärk oli näidata investoritele viise, kuidas muuta kriis kasumlikuks. Startup Demo päeval esitlesid oma lahendusi just need Eesti iduettevõtted, kes on aidanud lahendada kriisiaegseid probleeme või kasvanud kriisist tingitud olukorras.