Menu
Kasutuses › “This is America & the World” Eesti erisaade

“This is America & the World” Eesti erisaade

Telesaade “This is America & the World” külastas sel suvel Eestit, et luua neljaosaline Eestit tutvustav saade “Estonia Today”. Läbivalt kõlavad selles meie põhisõnumid: digitaalne ühiskond, puhas loodus ja isemõtlevad inimesed.

 

Saate esimese osa jaoks intervjueeris saatejuht Dennis Wholey Eesti presidenti Kersti Kaljulaidi. President annab muuhulgas ülevaate Eesti kultuuriloost, vabadusest ja tugeva digiriigi staatusest.

 

Teine saade keskendub Eesti e-riigile ning ärikeskkonnale. Kuidas digitaliseerimine muudab elu Eestis lihtsamaks ning millised digitaalsed teenused on saadaval? Neile küsimustele vastavad endine peaminister Taavi Rõivas, side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, Testlio kaasasutaja Kristel Kruustük, TalTechi rektor Jaak Aaviksoo ning Cleveroni kaasasutaja Indrek Oolup.

 

Kolmandas saates saab ülevaate Eestist kui turismisihtkohast ja elukeskkonnast ning eestlaste tegemistest Ameerikas. Muuhulgas külastatakse Tallinna vanalinna ning oma kogemustest Eestis räägib Ameeriklane Justin Petrone.

 

Neljas saade on inspireeriv intervjuu Eesti kultuurisaadiku Krisjan Järviga.

Projekt viidi läbi koostöös Eesti Rahvuskomiteega Ühendriikides ja Välisministeeriumiga.