2019. aasta algusest väljastab Politsei- ja Piirivalveamet uue kujundusega ID-kaarte, elamisloakaarte, digitaalseid isikutunnistusi ja diplomaatilisi isikutunnistusi. Kaartide disainis ja turvaelementides on kasutatud mitmeid Eesti visuaalse keele komponente — Aino kirjatüüp, rahnud, ikoonid ning fotod. Lahendus sündis Prantsusmaa dokumenditootja IDEMIA, PPA ja EISi koostöös.
Tööprotsessi kirjeldab Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonna peaekspert Eliisa Sau:
„Esimesel mustandil, mille tootja meile välja pakkus, olid kasutusel teada-tuntud Eesti sümbolid: suitsupääsuke ja rukkilill. Selleks, et hoida ühtset joont ka kõigi varasemate ID-kaardi seeriate vahel, on see loomulikult hea jätk, kuid kuna meil oli võimalus kasutada mitmeid uusi ja innovaatilisi turvalahendusi, tahtsime lisada ka muud Eestiga seonduvat. Eesti brändi lehelt otsisime ideid, mida saaks kaartidel kasutada. Konsulteerisime jooksvalt EISiga, kui olemasolevates sümbolites/ikoonides oli vaja teha muudatusi. Kui eelmisel ID-kaardil oli mikrokirjas peidus Paul-Eerik Rummo luuletus, siis seekord soovisime pigem esile tuua ilusat Eesti loodust. Selleks andis ideid suur fotogalerii, näiteks kasutasime looduspilte ID-kaardil (Viru raba), kaardikandjal (Soomaa) ja turvaelementide kaustas (mets). ID-kaardile on peidetud fakte ja lauseid Eesti ja selle looduse kohta.
Digitaalse isikutunnistuse kujundamisel tuli EIS välja julge ideega ja pakkus oma lahenduse. Arvesse võeti loomulikult meie algset ideed (maailmakaart) ning lõpp-tulemus on igati kiiduväärt.
Võime tulemusega igati rahule jääda, oleme selle pika protsessi jooksul, mil dokumentide ja infomaterjalide kujundust paika panime, iga detaili ja elemendi läbi mõelnud.
Digitaalse isikutunnistuste kaardi saavad ka kõik e-residendid. Värske ilme sai ka e-residentide kaardi ja lugeja komplekti pakend.